Трето място за ПГГС „Христо Ботев“ в Горски многобой-2017

Gorski mnogoboi_2017   Момчетата на ПГГС „Христо Ботев“- Велинград спечелиха трето място в националното състезание по Горски многобой.

Отборът на ПГГС“Христо Ботев“ – Велинград записа поредното силно участие в националното състезание по Горски многобой. И тази година състезанието се проведе на територията на
УОГС „Г. Аврамов“ – Юндола. То включваше два етапа. В първия етап момчетата пробягаха трасе с дължина 2.2 км по пресечен горски терен, на който бяха разположени 4 пункта – Разпознаване /дървесни видове, семена, болести и вредители по дърветата, стъпки и дири от дивеч/; Спортен риболов; Стрелба с пневматична пушка и Садене.
Във втория етап пунктовете бяха два – Поваляне на дърво, кастрене, разкройване и кубиране и Подготовка на бензиномоторен трион за работа и прецизно рязане на шайби.
В първи етап, където класирането бе индивидуалн момчета велинградската професионална гимназия получиха много индивидуални награди, а краен победител в етапа стана капитана на отбора Стефан Спасов.
Във втория етап отбора на ПГГС „Христо Ботев“ се класира на трето място, което отреди и заемането на престижното 3 място в крайното отборно класиране в състезанието.
Ръководството на гимназията зави: „Гордеем се с нашите момчета, които с много труд, упоритост и достойнство завоюваха този успех и със своето представяне впечатлиха комисиите, които ги оценяваха, а за нас остана удовлетворението от добре свършена екипна работа“.

Кметът на община Велинград Костадин Коев лично поздрави и награди участниците в 10-ото юбилейно издание на Националното състезание „Горски многобой“, като пожела още много успехи на професионалната гимназия.